Dotácie

Prvá pomoc zamestnávateľom, zamestnancom a živnostníkom.

Pomoc je určená: 

1. zamestnávateľom(vrátane SZČO, ktoré sú zamestnávateľmi), ktorí museli svoje prevádzky zatvoriť alebo obmedziť svoju činnosť na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR. Ak patríte do tejto skupimi, môžete požiadať o príspevok na náhradu mzdy zamestnanca.

2. SZČO, ktoré museli svoje prevádzky zatvoriť na základe Úradu verejného zdravotníctva SR alebo im poklesli tržby o najmenej 20%. Ak patríte do tejto skupiny, môžete požiadať o paušálny príspevok na náhradu straty príjmu zo samostatnej zárobkovej činnosti.

3. zamestnávateľom(vrátane SZČO, ktoré sú zamestnávateľmi), ktorí udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej činnosti počas vyhlásenej mimoriadnej situacie. Ak patríte do tejto skupiny, môžete požiadať o príspevok na mzdu zamestnanca.

4. SZČO a jednoosobovým s.r.o., ktoré nemajú príjem z podnikania. Ak patríte do tejto skupiny, môžete požiadať o príspevok na náhradu straty príjmu zo zárobkovej činnosti.

5. občanom, ktorí sa počas pandémie koronavírusu ocitli v krízovej situácii bez príjmu. Ak patríte do tejto skupiny, môžete požiadať o dotáciu príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

6. Zamestnávateľom, ktorí udržia pracovné miesta v základnej umeleckej škole aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej činnosti počas vyhlásenej mimoriadnej situácie. Ak patríte do tejto skupiny, môžete požiadať o príspevok na mzdu zamestnanca.

www.pomahameludom.sk

Potrebujete pomoc?

NAPÍŠTE NÁM